bn3
INIMENE ON TERVIK ja mure põhjustab alati mitme komponendi koostöö. Pakkumises on kogu komplekt:
Massaaž, mobilisatsioon, lihasliinide venitused. Fysio testid ja elustiili analüüs. “KEHATERAAPIAD”
Psüh.lahenduskeskne ja kogemusnõustamine. “NÕUSTAMINE”
Kuidas ise ennast aidata – Fysio, Jooga ja Tao. “LIIKUMISTERAAPIA”
Läbitud koolitus ja praktikad: Eestis, Soomes, Indias, Tiibetis.
 • KLASSIKALINE HEAOLUMASSAAŽ
 • MANUAALTERAAPIAD LIHAS-LIIGES TÕSISEMA MURE KORRAL
  Probleemi lahendamisele suunatud kehatöötluses on kasutusel järgnev võtetevalik:
  RAVI- ja SÜVAMASSAAŽ kus töödeldakse lihast, müofaskiat ja tema kinnituskohti efektsemalt ja eesmärgipärasemalt kui klassikalises. Kaasatud on lihast ja närvisüsteemi mõjutavad eeterlikud õlid ja soojusteraapia. Ultraheli ja lööklaine mille abil pääseb kuni 6cm sügavusele mõjutama lihast või liigest.
  Lülisamba/liigeste Mobilisatsioon ja Traktsioon lisab lihastöötlusele tugevalt efekti. Lülisamba ja liigeste külge kinnituvad lihaste ja sidemete „otsad”. Lülisammas on närvide hargnemiskeskus ja kaelalülide ristijätketes kulgevad aju verega varustavad arterid. I roie mõjutab astriklihaseid(peavalu, verevarustus). Mobilisatsioon koos venitustega vabastab närviteid kompressioonist, aitab parandada rühti ja suurendab liigeste liikuvusradasid.
  Lihasliinide venitus Jooga ja Füsioteraapia baasil.
  Kupumassaaž.
  Lümfi mõjutus.
  Triger- ehk päästikpunktide käsitlus. Valu tekitavad punktid lihases või selle sidekoes. Avaldub lokaalselt või siis lisandub kiirguva iseloomuga valuaisting. Punkt seljalihases võib avalduda näiteks peavaluna.
  Nõelravi. Nõel läheb otse pingekoldesse ja käivitab organismi omad taastusprotsessid. Testid sportlastega on näidanud ka vitaalsuse lisandumist.
  Kinesio- ja MedicalTaping. Tõhus abi lihas-liiges probleemis ka pärast teraapiast lahkumist. MaedicalTaping näidustused on muuhulgas ka lümfiprobleemid, paistetused, siseorganite valud sh menstruatsiooni valud, närvivalud, peavalud ja prolaps e. lülisamba väljasopistus.
  Spordimassaaž.
 • BIOENERGEETILINE RELAX JA PRAKTIKAD HOMMIKUMAADEST.
  Bioenergeetiline heaoluhormoone vallandav massaaž. Füsioloogilise ja psühholoogilise seisundi mõjutamine läbi pea-, jala-, käeretseptorite ja punktide. Eeterlike õlide või moksaga. Sobib üldise lihaspinge, stressiseisundi, üksildustunde ja uneprobleemide leevendamiseks. Tõsiselt mõnus “Aeg Maha” pakett taatumiseks 🙂
  Matiprotseduurid KuNye, Shiatsu, Tuina, Joogamassaaži ja Shindo meridiaani venituste baasil.
  Liiges, lihas, punkt käsitlus koos mureks oleva tsooni lisatöötlusega.
  Praktiline ravi ja filosoofia on sarnane nõelravile, ainult ilma nõelu kasutamata. Mul on õnne olnud reisidel või retriitidel kõigi nende variatsioonide ideeline pool ja praktika läbi käia. Põhjamaalase murede tarvis olen leidnud mõistliku neid miksida, kui just klient ise ei soovi puhast stiili. Kõigi nende keskne idee käsitleb energia- ja lümfivedelikuringlust, vabastab kehas mürkaineid ja sügaval lihastes asuvaid pingeid, stimuleerib hormoon- ja immuunsüsteemi, mõjub autonoomsele närvisüsteemile, võimaldades samal ajal ravi saajal sügavalt lõdvestuda ja saada kontakti enda keha ravijõuga.
  Soe Laavakivi.
 • YOGATERAAPIA ja PHYSIOPILATES. Teraapia vorm kus harjutused on valitud vastavalt füüsilisele ja/või psüühilisele probleemile. “LIIKUMISTERAAPIA”
 • MEDITATSIOON JA HINGAMISTEHNIKAD (pranayama).
 • LOODUSTERAAPIA “Mine metsa” … ise ei lähe võtan käeotsa. Tao meditatsiooni- ja hingamistehnikad looduses.
  Ma saan Sind paljus aidata … kui SINA ISE tahad ennast aidata.
  Läbitud koolitused ja praktikad: Soomes, Eestis, Indias, Tiibetis.
 • Manuaalteraapiate praktika algus aastakümned tagasi võistlusspordi aegadest. Massöör mobiliseerimisoskustega (mobilisatsioon, traktsioon, MET tehnikad).
  Lisakoolitused: Faskiakoulutus (sidekirme-lihaskihtide venitus), Medical Taping (lihas-, tugi- ja siseelundkonna med. teippimine). Nõel. Hommikumaade praktikad.
 • PhysioPilates juhendaja. Tugielundkonna parendamisele suunatud õpe Soomes.
 • Yoga, meditatsiooni ja hingamistehnika (Pranayama) instruktor. Teraapiad. (Õpe/täiendõpe India, Tiibet)
 • Eelkooliealiste pedagoogika, TÜ ÕT üldine psühholoogia AP + täiendõpped. Kogemusnõustajate koolitus. Soomes olnud nartsissisti ohvri tugiliinil. Tugev praktika isiksushäiretega (suhted, käitumispsühholoogia, sõltuvused ja ärevushäired). Sõltuvuste praktika Libertas Kliinik.Oma harrastused:
  Olid: Aerutamine võistlusspordina ja showtants.
  On: Yoga, TaiChi, loodusmatkad. Yogismi-Shamanismi-BönBuddhismi-Taoismi väga tugevalt põimuvate joonte “näppimine”.

  Teraapiale aega broneerides anna kindlasti teada kui tarvitad mingeid ravimeid.
  Vastunäidustused kehatöötlustele:
  Joove.
  Akuutsed seisundid– nt. südamelihase infarkt, insult ehk ajurabandus, äge neeru-, maksa-, südame- või hingamispuudulikkus. Akuutsed palaviku ja muude üldnähtudega kulgevad haigusseisundid.
  Nakkushaigused, akuutsed põletikulised haigused, aordi aneurüsm või selle kahtlus, verejooksud, tugevad astmahood – status asthmaticus, epilepsiahood – status epilepticus.
  Kroonilistest haigustest on vastunäidustatud kaugelearenenud ateroskleroos, väga kõrge või väga ebastabiilne vererõhk, hemofiilia (võimalik arsti loal), maksapuudulikkus, kaugelearenenud krooniline neeru-, südame- või hingamispuudulikkus.
  Nahahaigused nagu sügelised, erüsiipelas-roospõletik, impetiigo, ägedakujulised nahahaigused ja ulatuslikud lööbed.
  Vähkkasvaja kahtlus kui diagnoos veel puudub. Diagnoositud pahaloomulise kasvaja puhul otsustab raviarst ning annab juhised.

Valuvaigistite kasutamisest lihas-liigese valu korral:
Prantsuse manuaalmeditsiini koolkonna rajaja Dr. Robert Maigne on öelnud:
“Valu on Adriane lõng, mis juhatab meid põhjuseni”. Kasutades valuvaigisteid vaigistame ohvrit ja toidame süüdlast.
– Sümptomaatiline ravi, mis on suunatud haigustunnuste mahasurumiseks (supressioon – valuvaigistid, blokeerijad), võimaldab vaevuste tegelikel põhjustel püsida ja süveneda. Sümptomaatiline ravi on õigustatud, kui teisi raviliike ei ole võimalik kasutada (kaugele-arenenud juhtumid, sobiva spetsialisti puudumine jne.).
– Kausaalne ravi on suunatud valu põhjuse kõrvaldamisele. Suuresti peaks käsikäes käima – manuaalteraapia, lihaste tasakaalustamiseks harjutusravi ja seestpoolt organismi puhastamine.